Danışmanlık

AcademicTrend uzun yıllara dayanan ulusal ve uluslararası şirket tecrübelerini ve birikimlerini etkin danışmanlık hizmeti ve ihtiyaç odaklı hızlı çözümlerle paylaşıyor. Etkinliği kanıtlanmış ve başarı elde etmiş çok sayıda proje, uygulama ve yönetim tecrübeleri teknolojik ve yasal gerekliliklere uygun olarak iş süreçlerine yansıtılmaktadır.

Satış Ekibi Kuruluşu

Şirketlerin en önemli silahı olan başarılı bir satış gücünün oluşturulması, etkin ve verimli bir ekibin kurulmasına bağlıdır. Stratejik hedef ve öncelikleri destekleyen bir satış organizasyonu için uzmanlığımızla yanınızda olacağız.

Satış Ekibi İşe Alım

Başarılı bir satış gücü etkili satış temsilcilerinin seçilmesiyle mümkündür. Yapılan bir araştırmaya göre bir satış gücünün tepedeki %27’si, satışların %52’den fazlasını gerçekleştirmektedir. Kurumsal şirket kültürüne uygun satış personelinin işe alım süreçlerinde AcademicTrend ve stratejik iş ortaklarının çalışmaları size en hızlı ve etkin çözümleri sunacaktır.

Satış Bütçesi ve İş Planı

Orta ve uzun vadeli karlılık için yıllık satış bütçelerinin ve iş planlarının yapılması en önemli başlangıç noktasıdır. Ürün hizmet satışlarının getirileriyle satış ekipleri ve satış süreçlerinin maliyetlerini detaylı hesaplamalarla biraraya getirilerek en uygun iş planlarının hayata geçirilmesine destek oluyoruz.

Hedef-Kariyer-Performans Yönetimi

Dönemsel şirket hedeflerinin organizasyona adil ve optimum bir şekilde dağıtılması iş sonuçlarının beklenen düzeyde gerçekleşmesini kolaylaştıracaktır. Hedeflerin dağıtımı kadar, gerçekleşme sonuçlarının belirli performans sistemaği içinde değerlendirilmesi ve kariyer süreçlerine entegre edilmesi de önemlidir. Şirket hedef ve stratejilerine en uygun hedef-kariyer ve performans süreçlerinin kurgulanmasında en uygun çözümleri sunmayı hedefliyoruz.

Motivasyon Yönetimi

Şirket çalışanlarının motivasyonunu sağlamak, çalışma verimliliğinin artmasıyla iş sonuçlarına olumlu gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır. Kurumsal motivasyon çalışmaları, klüpler, vizyon toplantıları ve diğer organizasyonların kurgulanmasında yaratıcı öneriler sunuyoruz.