İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Kerem Demirgil, 2018 yılında eczacılık mesleğinde 20. hizmet yılını doldurmuştur. Aynı zamanda, Yeditepe Üniversitesi’nden, İngilizce İşletme Yüksek Lisans(MBA) derecesine sahiptir.

Kozmetik, ilaç ve anne-bebek kategorisindeki uluslararası firmalarda, 8 yılı genel müdürlük olmak üzere, orta ve üst seviye yöneticilik deneyimine sahip olan Kerem Demirgil, bu sektörlerde 20 yılı aşkın deneyimi bulunan bir profesyoneldir.

Adler’den akredite koçluk sertifikasına sahip olan Kerem Demirgil, ağırlıklı olarak sağlık sektörüne danışmanlık, eğitim, koçluk ve mentörlük hizmeti sunan, Academic Trend Health’in kurucusudur. Özellikle sağlık sektörü ve eczanelere danışmanlık yapmakta, her sektörden kişi ve kurumlara özel eğitimler vermektedir.

Çeşitli seminer ve toplantılara konuşmacı olarak katılan Kerem Demirgil, çeşitli üniversitelerde, misafir öğretim görevlisi olarak, deneyimlerini paylaşmakta ve sektör dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Kerem Demirgil, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.